Blogosfera

Blogosfera

Znajdziecie tutaj moje rekomendacje ciekawych blogów traktujących o podróżach, turystyce oraz szeroko rozumianym dziennikarstwie. Część z nich pomogła mi w trakcie wojaży odnaleźć drogę do danego punktu, przekonała mnie do posmakowania różnych lokalnych przypraw, z kolei inne mogą skupiać się na reportażach miejsc, które zamierzam dopiero odwiedzić. Gorąco zachęcam do śledzenia każdego z nich.

www.lowiaheros.pl
Andrzej Budnik ze swoją kompanką Alicją Rapsiewicz przez lata relacjonowali swoje przygody na jednośladach inspirując żądnych przygód miłośników dwóch kółek do tak egzotycznych kierunków jak Pamir, Afganistan, Chiny… Ponadto nie gardzą wypraw jachtem, trekkingiem, czy lotu samolotem. Poza praktycznymi poradami na temat odwiedzonych przez nich miejsc, chętnie dzielą się wiedzą związaną z nowinkami technologicznymi. W ostatnim czasie Andrzej namiętnie fotografuje świat z lotu ptaka za pomocą swojego drona. Blog to obowiązkowa pozycja dla każdego podróżnika – polecam!

www.rafalkitowski.pl/index.php/en/
Ten facet to kolejny weteran dwóch kółek. Od dziesięciu lat przemierza świat z perspektywy siodełka przejeżdżając już Europę, Afrykę i Amerykę Południową. Żyję z gry na gitarze i śpiewu na reprezentatywnych deptakach turystycznych miejscowości. Choć częstotliwość wpisów na jego blogu pozostawia wiele do życzenia, to garść informacji na temat zwiedzanych regionów geograficznych inspiruje i wciąga bez dwóch zdań.

12187696_828059797311940_5799070669677278845_nAutor bloga wraz z Rafałem Kitowskim w bajkowej scenerii, w tle bowiem rozpościera się widok na najwyższy szczyt Ameryki Południowej – Aconcagua.

www.pewnegorazuwchile.pl
Blog Doroty i Miguela to praktyczny i interaktywny przewodnik po Chile. Często korzystałem z informacji zawartych pod tym adresem podczas swojej włóczęgi po tym latynoskim państwie. Ta strona to nie tylko pasjonujące treści, ale przede wszystkim wysoki poziom merytoryczny na temat kraju, w którym przecież para mieszka na co dzień.

www.koniecswiata.net/
Jeżeli szukacie praktycznych informacji, ciekawostek, tanich noclegów na temat Europy, Bliskiego Wschodu, Azji, Australii, Ameryki Centralnej, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, to obowiązkowo musicie zajrzeć pod ten adres. Portal tworzą eksperci, dziennikarze, przewodnicy i pasjonaci, którzy znają te miejsca od podszewki.

http://www.ponioslonas.pl/category/boliwia
Wciągające opisy opatrzone pięknymi fotografiami z wielu miejsc świata. Celem Michała i Basi jest zainspirowanie czytelników do realizacji własnych podróżniczych marzeń. – Nasze życie także toczyło się według pewnego modelu – dobre studia, praca w międzynarodowej korporacji, ślub. Powoli zaczęliśmy myśleć o własnym mieszkaniu. Tak jak inni mieliśmy wziąć kredyt na 30 lat i prowadzić spokojną egzystencję jako „szczęśliwe” młode małżeństwo. My jednak postanowiliśmy przełamać ten schemat! Opuściliśmy naszą strefę komfortu i zrealizowaliśmy jedno z naszych największych marzeń: polecieliśmy w podróż dookoła świata – piszą o sobie globtroterzy. Ta bardzo pozytywnie zakręcona para potrafi wyciągnąć z sofy nawet największego domatora

http://www.autostopem-przez-zycie.pl/
Gdańszczanin łączy przyjemne z pożytecznym, podróżując za jeden uśmiech pomaga potrzebującym. Jego inicjatywy przynoszą pożądany sukces. Chętnie dzieli się swoją refleksją na temat wiary, spraw duchowych. Ujmujące jest to w Przemysławie Skokowskim, że pomimo sukcesu przypomina nieco takiego chłopaka z sąsiedztwa do którego można  bez skrępowania podejść i porozmawiać o byle czym. W blogosferze cieszy się zasłużoną estymą.

http://www.busemprzezswiat.pl/
To naprawdę prężnie działający mechanizm. Blog globtroterów Karola i Oli to poradnik niskobudżetowych podróży po świecie nietypowym środkiem transportu, bo busem. Do towarzystwa w wyprawy zabierają na pokład swojego pojazdu czytelników, przyjaciół oraz przypadkowo poznanych na drodze ludzi. Swego czasu nagrodzony blogiem roku w kategorii „Podróże” przez Martynę Wojciechowską. Doceniono także ich kanał na Youtube, który został nagrodzony tytułem Twórca Wideo Roku w kategorii „Poradnikowe”.